Anasayfa / ANALİZ / TIP TERCİHLERİ İÇİN ANALİZLER ve farklı yorumlar

TIP TERCİHLERİ İÇİN ANALİZLER ve farklı yorumlar

TIP TERCİHLERİ İÇİN ANALİZLER ve

FARKLI YORUMLAR

Sayısalcı gençlerin birçoğu için TIP FAKÜLTESİ tercihi bir ideal… Her ne kadar 40.000 başarı sırası sınırlaması getirilmişse de bu sıralara kadar düşmeden dolan  Tıp tercihleri için analizler bulacağınız bu dosyamızda;

  • 2015 TIP FAKÜLTELERİ (SON GİREN ÖĞRENCİNİN BAŞARI SIRASINA GÖRE) oluşan durumu
  • KONTENJAN BAZLI_KARMA-ORTALAMA PUANA GÖRE (KKTC KONT.HARİÇ) göre oluşan durumu
  • PROGRAM BAZLI_KARMA-AĞIRLIKLI ORTALAMA PUANA GÖRE (KKTC KONT.HARİÇ) oluşan durumu
  •  ÜNİVERSİTELERİN HASTANE DURUMU nu
  • ÜNİVERSİTELERİN UZMANLIK EĞİTİMİ VERME DURUMU nu
  •  ÜNİVERSİTELERİN TIP EĞİTİMİNE BAŞLAMA TARİHLERİ ni

ÖSYM 2016 KILAVUZU İLK VERSİYONDA YER ALAN TIP FAKÜLTELERİ’Nİ                                                               (KAYNAK: www.gelecekrehberim.com)                                                      bulacaksınız..                                                                                                                                                                                                                                                                                TIP’LAR-ANALİZ dosyamız için TIKLAYIN                                                              {Bu bilgiler, ÖSYM, YÖK, Üniversitelerin Siteleri ve  www.tiptercihim.com adreslerinden yararlanarak derlenmiştir.} Bu seneki kılavuzda tıp fakültelerinin akreditasyon ve tus istatistikleri, geçen seneden itibaren de tüm fakültelerde olduğu gibi öğretim üyesi sayıları yer almaktadır. Tıpta Uzmanlık Sınavı başarıları da YÖK ve ÖSYM’ de olan ama kamuoyu ile paylaşılmayan veriler arasında idi.. artık bu bilgiler paylaşılacak. TUS İSTATİSTİKLERİ’ ne bakarken –sadece en az 6 yıl öncesinde açılmış olan üniversitelerin bu listelerde yer aldığını unutmadan- listenin ilgili kısmına göz atabilirsiniz..

Tek başına hiçbir bilgi-rakam yeterli olmasa da kıyaslamada birleştirilerek herkesin kendine göre bir değerlendirme yapmasını sağlayabilir..Bu bilgilerden faydalandıktan sonra, en güncel bilgiler için YÖK, ÖSYM ve Üniversitelerin Resmi Sitelerini daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Üstelik bu sayede üniversite ve fakültelerin eğitim felsefelerini, vizyon ve misyonlarını, özel koşul ve açıklamalarını net bir şekilde öğrenebilirsiniz..

tiptercihim.com gibi sitelerden de yararlanmayı ihmal etmezsiniz 🙂

İnternetten araştırma yaparken bilgi kirliliği; olumlu yorumların genelde forumlarda daha az yer alması gibi ihtimalleri gözönünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

İmkanınız varsa üniversite-fakülte-hastane ziyareti birçok şeyi netleştirebilir..

LYS’de ve YGS’de üst düzey başarılara imza atan gençlerimizin zaten buna benzer noktalarda çok geçerli sorular sorduklarını ve farklı açılardan araştırarak hepsinin kendine göre bir yorum getirdiğini görüyor ve biz de bu dosya ile katkıda bulunmak istiyoruz..

ŞİMDİ SİZİ 2016 KILAVUZUNUN İLK VERSİYONUNDA BULUNAN TIP FAKÜLTELERİ İLE BAŞBAŞA BIRAKALIM Kİ KENDİNİZE ÖZEL ARAŞTIRMA-DEĞERLENDİRMENİZİ YAPABİLESİNİZ 😉

TIP’LAR-ANALİZ dosyamız için TIKLAYIN LOGO HASAN HOCAtıp-pdf

İlginizi Çekebilir

ÜNİVERSİTELERİN KURULUŞ YILLARI VE GEÇEN SENEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI

Merhaba ilgili takipçilerimiz 🙂  tercih dönemi her türlü verinin ve yorumun kıymetli olabildiği bir dönem …