Anasayfa / EĞİTİM / YOUTUBE’TAYIZ.. SON VİDEOLARIMIZI KAÇIRMAYIN !

YOUTUBE’TAYIZ.. SON VİDEOLARIMIZI KAÇIRMAYIN !

   LYS ve YGS hakkında verdiğimiz öneriler ile, İleriye dönük Kariyer Danışmanlığı ve Tercih Danışmanlığı yaptığımız videolarımızla YouTube üzerinden sizlerle birlikteyiz.

Üniversite Taban ve Tavan Puanları hakkında değerlendirmeler yapacağız.

Üniversite Bölümleri  ve Meslekler hakkında yaptığımız bilgilendirme ve öneriler ilerleyen dönemlerde sizlerle olacaktır.

Bizi YouTube’dan takip edin.

Kanalımızın URL’si

Kanalımızdan Videolar;

LYS’DE KAZANMIŞ GENÇLERDEN SON HAFTA TÜYOLARI! TECRÜBE KONUŞUYOR 🙂

LYS YOLCUSU KALMASIN 🙂 BU GENÇLER SINAVA GİRECEK, LYS SOHBETİ

İlginizi Çekebilir

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI 2018 YKS Tercih maratonun devam ettiği bu günlerde özellikle …

6 yorumlar

 1. Hüseyin dönmez

  Hocam grafik bölümü mezunuyum önceki yıllarda başka bölümlerden ek puan alırken bu sene ygs 1 den ek puan aldım tercih yaparken şaşırıyorum ben hangi bölümlere ek puanlı yerleşebilirim ?
  Grafik tasarım bölümü ygs 5 den alıyor benim ek puanım ise ygs 1 den gelmiş ???

  • Mürsel AKGÜNEY Tercih Danışmanı

   Basım teknolojileri, dijital oyun tasarımı, hava trafik kontrol, bunlar grafik ve fotoğraf mezunları için, sonuç belgesindeki kodunuzu yazarsanız daha iyi yardımcı olurum…

 2. Mürsel Hocam Selamun Aleykum.Edebiyat sınavı malesef basitti.Ygs5 siralamam 200 bin.Lys matematik 23 net edebiyat 49 net cografya 17 net yaptım.Tm3 puanım ham olarak 355 geliyor sizce okul puansız tm3 siralamam bu yıla göre 355 kaç gelir? Gecen yila gore 24 bin geliyor ama gecen yildan cok farklı bir sınav oldu.Size sormak istedim?

  • Mürsel AKGÜNEY Tercih Danışmanı

   Aleykümselam, 24 binden kötü olacağı kesin ama Sıralama tahmini lys için mümkün değil şu anda, biraz bekleyin…

 3. Hocam ben geçen yil universite ye yerleştigim icin bu yil tekrar girdim ve bana yari puan gelecegi söylenmişti hatta size de sormuştum.Yalniz bana diploma notum 80 oldugu icin ve yerlestigim icin normalde 24 puan gelecekti ama bana hayır 24 gelmeyecek obp nin yarisi kadar kesilecek deniliyor ya cidden çok calisiyorum edebiyat sinavina ama etkileniyorum gercekten oyle mi?, Hocam ben universitedeyim son kez soruyorum ve gecen yil yerleştim diploma notum 80 benden puan kesintisi mi olucak yoksa aldigim ham puana ek 24puan mi gelecek? Cevap için cok teşekkür ederim hocam.

  • Mürsel AKGÜNEY Tercih Danışmanı

   İkisi aynı şey zaten, obp’nin yarısı kesilecek evet, sizin obp de 48, dolayısıyla size 24 puan gelecek bu sene. Ham puandan kesinti hiçbir zaman olmaz, örneğin tm-3 ham 350 alırsanız, okuldan da 24 gelir, yerleştirme puanınız 374 olur…