Anasayfa / EĞİTİM / DGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI!

DGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI!

134 bin önlisans mezunu adayın başvuru yaptığı DGS yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM’nin açıkladığı resmi verilere göre 31.360 olan kontenjanın 29.068‘i dolarken; 2.292 kontenjan boş kaldı. Kontenjanı dolmayan programların önemli bir bölümünün Vakıf Üniversitelerinde olduğu görüldü. Yine kontenjanı dolmayan programlarda ağırlığın İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerine bağlı programlardan oluştuğu görüldü. Sonuçlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Konu ile ilgili ÖSYM açıklaması ise şu şekilde:

2015 Dikey Geçiş Sınavı (DGS): Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2015-DGS sonuçlarına göre; tercih yapan adayların yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 11 Eylül 2015 tarihinde saat  15.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 Yerleştirme Sonuçları
Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

İlginizi Çekebilir

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI 2018 YKS Tercih maratonun devam ettiği bu günlerde özellikle …