Anasayfa / EĞİTİM / KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

A grubu kadroları ve Öğretmen adayları için yapılan KPPS sonuçları açıklandı. Sonuçlara T.C. Kimlik Numaranız ve şifrenizi girerek aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN…

KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN(alternatif link)

KPSS 2 yılda bir tüm kadrolar için yapılırken; son rakamı tek haneli olan yıllarda (2015 gibi) yalınızca A grubu ve öğretmenlik kadroları için yapılıyor. Yüzbinlerce öğretmen adayının ve A grubu kadrolara yerleşmek isteyen adayların girmiş olduğu KPSS ve AÖBT sonuçlarına göre alımlar gerçekleştirilecek.

ÖSYM geçtiğimiz yıllarda sonuç açıklama anlamında rekorlar kırarken bu sene daha temkinli davranıyor. Geçtiğimiz yıl 12 günde açıklanan KPSS’den sonra; bu sene daha kısa sürede açıklanması bekleniyordu. Ancak Ösym Başkanı’nın Lys sonuçlarını açıklarken, hata yapmamak adına acele etmediklerini söylemesi üzerine bu sene sınavların beklenenden geç açıklanacağı ortaya çıkmıştı. Kpss’de de bu öngörü gerçekleşti ve sınavın açıklanması bugüne kaldı.

MEB KAÇ ÖĞRETMEN ATAYACAK?

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın yaptığı açıklamaya göre bu yıl ağustos ayında ilk atama kapsamında 37 bin öğretmen adayının ataması yapılacak. Önceki açıklamalarda 47 bin olarak duyurulan öğretmen atama sayısının 37 bin olarak duyurulması ise tepki çekti. Özellikle sosyal medyada öğretmen adayları tepkilerini dile getirdiler. Atanan öğretmenler eğitim-öğretim başlamadan önce görev başı yapacak.

HANGİ BRANŞTAN KAÇ ÖĞRETMEN ATANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı hangi branştan kaç öğretmen atanacağını henüz duyurmadı. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra her an bu açıklama yapılabilir. Ayrıca branş bazında sıralamaların da birkaç gün içinde yayınlanması bekleniyor.

Milli Egitim Bakanligi (MEB) 40 bin ogretmenin atamasini gerceklestirdi. Isminin sistemde gorunmesini bekleyen ogretmen adaylari sevinc, huzun, heyecani bir arada yasadi.  9 Eylul 2013 / Mevlut Karabulut

 

İlginizi Çekebilir

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI 2018 YKS Tercih maratonun devam ettiği bu günlerde özellikle …

3 yorumlar

  1. Peki teşekkürler hocam

  2. Sosyoloji bölümünün atamaları var mı hocam? Çokluk azlık miktarı?

    • Mürsel AKGÜNEY Tercih Danışmanı

      Son 3 yılda 600 civarı atama yapılmış. En düşük 82.6 Kpss puanı ile almış…