Anasayfa / EĞİTİM / KPSS TERCİH DÖNEMİ BAŞLIYOR (22 HAZİRAN-01 TEMMUZ)

KPSS TERCİH DÖNEMİ BAŞLIYOR (22 HAZİRAN-01 TEMMUZ)

Memur adaylarının merakla beklediği ve seçim sonrasına kalan 2015/1 KPSS kadroları açıklandı. Açıklamaya göre kamuya toplam 13.213 memur ataması yapılacak. Atamaların büyük çoğunluğu her atamada olduğu gibi Sağlık Bakanlığı’nca yapılacak. Sağlık hizmetlerine atanacak memur sayısı 9.360. Devlet Personel Başkanlığının açıklamasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

2015/1 KPSS ATAMA DUYURUSU

 

Sağlık Hizmetleri Hariç Toplam Atama Sayısı 3.853

Sağlık hizmetlerine atama şansı olmayan adaylar büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Milyonlarca adayın yarıştığı KPSS sonucunda sadece 3.853 memur ataması yapılacak olması adayların şansını bir hayli azaltıyor.

DPB TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

Bu çerçevede;

Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (13.213) kadro ve pozisyona 22 Haziran – 01 Temmuz 2015 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.

2015/1 KPSS Tercih Bilgi Sistemi programıhttp://euygulama.dpb.gov.tr/tercihrobotu/  internet adresinde hizmete girmiştir.

İlginizi Çekebilir

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI 2018 YKS Tercih maratonun devam ettiği bu günlerde özellikle …