Anasayfa / EĞİTİM / ÖSYM’DEN DUYURU-KPSS TERCİHLERİ

ÖSYM’DEN DUYURU-KPSS TERCİHLERİ

Milyonlarca memur adayının beklediği, memur ataması için tercihler 22 Haziran- 01 Temmuz arası alınacak. Tercih süresi uzatılmayacak.Tercih yapmak isteyen adaylar kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile aşağıdaki linkten tercih işlemlerini gerçekleştirebilirler.

KPSS TERCİHİ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Kadro Sayısı Beklenilenin Altında

Seçim sonrasına kalan atamalarda sayı beklenenin altında oldu. Sağlık Bakanlığı dışındaki memur atama sayısı 3.853 olacak. Sağlık Bakanlığı ise toplamda 9.360 memur alımı yapacak. Tercih yapabilmek için 2014 yılında yapılan Ortaöğretim-Önlisans veya Lisans mezunlarının katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş olmak gerekiyor

memur-adaylarina-atama-rehberiTercih Yaparken Dikkat!

Adaylar mezun oldukları programların kodlarını ve tercih ettikleri memuriyetin özel koşullarını dikkatli bir şekilde incelemelidir. Şartları tutmayan adaylar puanları yeterli gelip atansalar bile göreve başlayamazlar.

Adaylar, aynı düzeyde birden fazla ortaöğretim/ön lisans/lisans eğitim bilgisinin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydını sağlayabileceklerdir. Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adaylar, aynı anda her iki diplomalarında yazan program/alanlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabileceklerdir.

Tercih Ücreti Ne Kadar?

Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini  (15,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 2 Temmuz 2015 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 2 Temmuz 2015 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Süresi içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dâhil edilmeyecektir.

 

İlginizi Çekebilir

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI 2018 YKS Tercih maratonun devam ettiği bu günlerde özellikle …