Anasayfa / EĞİTİM / KYK (YURT) SONUÇLARI AÇIKLANDI

KYK (YURT) SONUÇLARI AÇIKLANDI

KYK sonuçları açıklandı. Öğrencilerin merakla beklediği KYK sonuçları resmi internet sitesinden açıklandı. Kayıtlar 4-11 Eylül tarihleri arasında E-devlet üzerinden yapılabilecek. KYK kredi ve burs başvuruları ise ekim ayında yapılacak. Konu ile ilgili detaylar KYK resmi internet sitesinde duyurulacak.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

ALTERNATİF LİNK..

SONUÇLARLA İLGİLİ KYK AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu  2015-2016 öğretim yılı yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrencilerin ‘kyk.gsb.gov.tr’ adresinden başvuru sonuçlarını öğrenebileceği bildirildi.
YURTKUR’dan yapılan açıklama şu şekilde:
‘‘Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (Ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin yurt başvuruları sonuçlanmıştır. Başvuru sonuçları YURTKUR’un resmi web sitesi ‘kyk.gsb.gov.tr’ adresinden öğrenilecektir.’’
YURTKUR’DAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE E-KAYIT MÜJDESİ
YURTKUR’a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler (4-11 Eylül 2015) tarihleri arasında e-devlet ( “https://www.turkiye.gov.tr” ) üzerinden kayıtlarını gerçekleştirebilecekleri gibi kazandıkları yurda giderek şahsen de kayıt olabilecek. E-kayıt uygulaması öğrencilerin isteğine bağlı olacak.
Elektronik sistemi tercih eden YURTKUR öğrencilerinin, yurtlara giderek tekrar kayıt yaptırmasına gerek olmayacak.
Basın mensuplarına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

KREDİ ve BURS BAŞVURULARI EKİM AYINDA

Öğrenim kredisi ve burs başvurular ekim ayında yapılacak. Kazanan öğrencilere ilk ödeme ise 2016 Ocak’ta yapılacak. Ayrıntılar, kesin başvuru tarihleri ve koşulları için öğrencilerin KYK resmi internet sitesini takip etmesi gerekiyor.

Öğrenim kredisi ve burs ücretleri lisans öğrencileri için 330, yüksek lisans öğrencileri için 660, doktora öğrencileri için 990 TL. Ayrıca KYK yurtlarında kalan öğrencilere her ay 240 TL karşılığında yemek yardımı yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI 2018 YKS Tercih maratonun devam ettiği bu günlerde özellikle …