Anasayfa / EĞİTİM / TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI!

TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI!

TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Lise adayı öğrencilerin yaklaşık 2 aylık bekleme süresi sona erdi. TEOG sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlarını e-okul sisteminden görebilecek. Sonuçları için tıklayınız:

TEOG SONUÇ EKRANI…

İKİNCİ TEOG TARİHLERİ

İkinci dönem yapılacak TEOG sınavlarının tarihi 27-28 Nisan 2016. Mazeret sınavlarının tarihi ise 14-15 Mayıs 2016 olarak açıklandı. İkinci dönem TEOG sınav sonuçlarının da, ilk TEOG’larda olduğu gibi okullar yaz tatiline girdikten sonra açıklanması bekleniyor…

MEB’İN KONU İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

“Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında birinci döneme ait ortak sınavlar 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

Bakanlığımız her yıl sınav takvimini ilan ederken hem öğrenci, öğretmen ve okul idaresince yapılması gereken iş ve işlemlerin zamanında gerçekleşmesini öngörmekte, hem de sınav sorularına yönelik itirazların hukuka uygun bir biçimde değerlendirilmesi için gerekli başvuru ve yargı sürecini dikkate almaktadır. 15 Ocak 2016 tarihi itibarıyla ivedi yargılamaya ilişkin süre tamamlanmıştır.

Türkiye genelinde ve yurt dışındaki 14 merkezde gerçekleştirilen sınavlara ilişkin sonuçlar, bugün saat 19.00 itibarıyla e- okul sistemine aktarılmıştır. Sonuçların tüm öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diler, süreçte katkısı olan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlginizi Çekebilir

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI 2018 YKS Tercih maratonun devam ettiği bu günlerde özellikle …