Anasayfa / EĞİTİM / TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI!

TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI!

24 Haziranda açıklanması beklenen TEOG sonuçları, bir ingilizce sorusuna yapılan şikayetin mahkeme kararının beklenmesi nedeniyle bugün açıklandı. Öğrenciler sonuç ekranında Yerleştirmeye Esas Puanlarını görebilecek. Sonuçların açıklanması ile birlikte devlet okullarının kontenjan ve taban puanları da yayınlanıyor. Öğrenciler kılavuza-kontenjanlara ve taban puanlara göre 06-16 Temmuz arası tercihte bulunacak.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ(e-okul)

Tercih ve Yerleştirme Nasıl Yapılacak?35041

Milli Eğitim Bakanlığı Tercih ve Yerleştirmelerle ilgili kapsamlı bir kılavuz hazırladı. Kılavuza Ulaşmak İçin Tıklayınız… Kılavuza göre Özel Okullar kayıt işlemleri 5 Temmuza kadar devam edecek. 6-16 Temmuz arasında ise Devlet Okulları için tercihler alınacak. 14 Ağustosta yerleştirme sonuçları açıklanacak. Aynı tarihte boş kontenjanlar ilan edilecek. Herhangi bir tercihine yerleştirilemeyen öğrenciler açıköğretim sistemine aktarılacak. Bu tarihten sonra toplamda 3 defa olmak üzere nakil başvuruları alınacak. Nakil tarihleri sırasıyla 17-21 Ağustos, 24-28 Ağustos ve 31 Ağustos-05 Eylül olacak. Böylelikle geçen yılki karmaşaya meydan vermemek amacıyla bütün yerleştirme işlemleri eğitim-öğretimin başladığı 14 Eylülden önce sonlandırılmış olacak.

MEB’in Gecikme Konulu Açıklaması

“26 Haziran 2015 tarihinde 12. İdare Mahkemesi’nde D Kitapçığı İngilizce 11. Soru (A Kitapçığı 10. soru, B Kitapçığı 1.soru, C Kitapçığı 3.soru ) ile ilgili açılan dava neticesinde, mahkeme bu soruya iptal kararı vermiştir. Danıştay 8. Dairesinin 26.11.2014 tarih ve 2014/2083 esas sayılı kararı doğrultusunda iptal edilen soruyu tüm adayların doğru cevapladığı kabul edilerek İngilizce ders puanları yeniden hesaplanacaktır. Bu karar sonrasında Bakanlığımız, 8’inci sınıf Yılsonu Başarı Puanı ile Yerleştirmeye Esas Puanları yeniden hesaplayarak, yeni puanları 29.06.2015 Pazartesi günü saat 09.00’da e-okul üzerinden açıklayacaktır”

İlginizi Çekebilir

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI 2018 YKS Tercih maratonun devam ettiği bu günlerde özellikle …

2 yorumlar

  1. Hocam ben teog sınavında heycandan optiğe salon noyu yazdım bir sorun olurmu çok Üzgünüm lütfen bir cevap verin

    • Mürsel AKGÜNEY Tercih Danışmanı

      Teog sınavı olalı uzun süre oldu? merak etmeyin, sorun olacağını sanmıyorum, endişe etmeyin…