Anasayfa / EĞİTİM / ÜNİVERSİTE TERCİH TARİHLERİ AÇIKLANDI!

ÜNİVERSİTE TERCİH TARİHLERİ AÇIKLANDI!

Üniversite adayları için tercih dönemi ve kayıt tarihleri açıklandı. Açıklamaya göre tercih dönemi ve kayıt tarihleri şu şekilde:

  • 06-14 Temmuz Tercih Dönemi
  • 28 Temmuz-05 Ağustos E-Kayıt Tarihleri 
  • 03-07 Ağustos Kayıt Tarihleri

Tercih dönemi beklenilenden daha geç bir tarih olarak açıklandı. Bu durumda TEOG tercihleri ile Üniversite tercihleri aynı tarihlerde yapılacak. Bu da özellikle tercih yaptıran uzmanları olumsuz etkileyecek.

Son LYS oturumları bu hafta sonu yapılacak

LYS son oturumları ise bu hafta sonu gerçekleşecek. Üniversite adayı öğrenciler 20 Haziranda LYS-2 (Fen Bilimleri); 21 Haziranda ise LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sınavlarına katılacaklar. Son LYS oturumundan sonra bir hafta içerisinde sonuçların açıklanması bekleniyor.

anka_tercihSınav sonuçları 25-29 Haziran arası açıklanabilir

ÖSYM’nin önceki yıllarda yapmış olduğu sınavlara baktığımızda, sınav sonuçlarının haziran sonuna kadar açıklanmasını öngörüyoruz. Öğrencilere geçmiş yıllarda olduğu gibi sınav sonuç belgeleri postalanmayacak. Sınav sonuçları sadece İnternet üzerinden görüntülenebilecek.Sınav sonuçları beklenilen tarihlerde açıklanırsa, aday öğrencilerin tercih döneminden önce de araştırma yapabilmeleri için süreleri olacak.

E-Kayıt ile kayıt olmak mümkün

Geçtiğimiz yıllarda pilot uygulamaları yapılan E-Kayıt sistemi bu sene genişletilerek bütün devlet üniversitelerinde uygulanmasına karar verildi. Buna göre devlet üniversitelerini kazanan öğrenciler, üniversiteye gitmek zorunda olmadan kayıtlarını İnternet üzerinden gerçekleştirebilecek. E-Kayıtlar 28 Temmuz-05 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Ancak E-Kayıt zorunlu bir uygulama değil. Dileyen öğrenciler kayıtlarını 03-07 Ağustos tarihleri arasında kazanmış oldukları üniversitelere giderek gerçekleştirebilecek.

İlginizi Çekebilir

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI 2018 YKS Tercih maratonun devam ettiği bu günlerde özellikle …