Anasayfa / EĞİTİM / YGS LYS HAFTALIK TAKİP FORMU

YGS LYS HAFTALIK TAKİP FORMU

YGS LYS HAFTALIK TAKİP FORMU

Çalışmalarımızı takip etmek, düzene koymak, motive olmak adına bir çizelgeye dökmek her zaman faydalı olur. Bu şekilde bir tablo hazırlayarak, kendinizi çalışmaya adapte edebilirsiniz. Çizelgenizde bulunan hedefleri gerçekleştirmek için daha sıkı çalışmanız gerektiği bilinciyle hareket edeceğinizden, bu çizelgeler sizin performansınızı; dolayısıyla YGS-LYS başarınızı olumlu anlamda etkileyecektir.

İşte bu düşünceyle sizin için, çalışmalarınızı tek bir çizelgede takip edebileceğiniz bir YGS LYS HAFTALIK TAKİP FORMU hazırladık. Şimdi bu formu nasıl kullanacağınız ile ilgili yol haritasını paylaşalım:

  • Hal-i hazırda elinizde bulunan kitaplarınızdan yola çıkarak, onları bitirmek adına bu kitaplardaki konuları/bitireceğiniz testleri bir A4 kağıdına çıkarın, bunu 5’e bölün ve haftalık yükünüz ortaya çıksın. Eğer elinizdeki kitaplardan yola çıkamıyorsanız veya konu listesi 5 haftaya yetişmeyecek kadar uzunsa o zaman sitemizde bulunan LYS SORU TAKİP ÇİZELGESİNDEN yararlanarak önemine-soru sayısına göre öncelikli konularınızı belirleyebilirsiniz. Haftalık hedefiniz/toplam yükünüz ortaya çıkınca sizler için hazırlanmış olan YGS LYS HAFTALIK TAKİP FORMUNU kullanarak daha sıkı bir konu çalışması ve soru çözümü periyodu oluşturabilirsiniz.. bu konuda da şu önerilerimiz olacak :
  • Aynı gün içerisinde sadece tek derse odaklanmanızı önermiyoruz, ideali 3 farklı derse çalışmanız-sorular çözmenizdir. Uzun süre aynı derse çalışmak hem sıkıcı olabiliyor hem de hipnotik etki yaparak verimi çok düşürebiliyor; oysa farklı derslere çalışmak hem beynin farklı bölgelerini aktif hale getiriyor hem de stresi azaltmaya yardımcı oluyor.
  • Evde/yurtta; kendiniz, girecek olduğunuz LYS’lerin en az birer tane denemesini çözmelisiniz. Grup ile denemelere giriyor olsanız bile kendiniz de bu denemeleri yapmalı, her hafta sayısını arttırmalı, sürenizi-net yüzdenizi kontrol etmelisiniz
  • YGS’ deki kadar farklı kaynaktan ve adet olarak çok soru çözmek gerekmese de en az 2 farklı kaynaktan konuları kontrol edebilmek sağlıklı olur.

EXCEL HAFTALIK TAKİP FORMU İÇİN TIKLAYIN…

 

İlginizi Çekebilir

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI

BAZI PROGRAMLARIN EN DÜŞÜK BAŞARI SIRALARI 2018 YKS Tercih maratonun devam ettiği bu günlerde özellikle …